Raamatute trükk

OÜ-lt Vali Press võite tellida raamatu  valmis trükifailist või täisteenuse, mis sisaldab käsikirja sisestamist, keelekorrektuuri, kujundust ja küljendust. Kõik vajalikud etapid tehakse omas majas ja see tagab efektiivse tootmisprotsessi.

Hinnapäringu koostamiseks palume järgmist infot:

-          mis kujul edastate materjalid;

-          milline on materjalide maht (sisestatud käsikirja puhul tähemärkide arv koos tühikutega ja kirja tüübi nimetuse ning suurusega);

-          milline on raamatu soovitav formaat .

Standardformaadid:

A6 – 7,3 x 14,8 cm

A5 – 14,8 x 21 cm

A4 – 21 x 29,7 cm

B6 – 12,5 x 17,6 cm

B5 – 17,6 x 25 cm

Muud enamkasutatud formaadid

200 x 200 mm

210 x 210 mm

170 x 240 mm

170 x 245 mm

Vaba formaadi valiku puhul soovitame eelnevalt nõu küsida, sest mõnemillimeetrine muutus võib anda trükipoogna paigutuses suure kokkuhoiu.

Millised on raamatu sisu värvid?

Palume läbi mõelda, kas soovite värvitrükki (4/4) või mustvalget trükki (1/1) või mustvalgete poognate kombineerimist värvipoognatega. Heaks alternatiiviks eelnevatele lahendustele on kahevärvitrükk (2/2), sest see on soodsam, kui täisvärvitrükk ja samas teatud teemade puhul efektsem võrreldes mustvalge trükiga.

Milline on sisu paber?

Paberi valik on lai. Mustvalge, põhiliselt tekstilisest materjalist koosneva raamatu sisu trükki soovitame alates 80 g/m2 ofsetpaberile ja fotosid sisaldava mustvalge materjali jaoks vähemalt 90 g/m2 kergelt kaetud trükipaberit. Me ei soovita värvitrükki õhemale paberile kui 90 g/m2. Paberi valikul anname meeleldi nõu ja vajadusel saadame paberinäidiseid.

Milline on raamatu köide?

Raamatute köitmiseks on järgmised võimalused:

-          liimköide

-          õmmeldud liimköide

-          kõvaköide (ümara või sirge seljaga);

-           klamberköide;

-          kammköide.

Liimköide valmistatakse vihikute üksteise järele kokkuvõtmise teel. Seljaosa freesitakse ning ühendatakse kaanega. Liimköites raamatu kaanele on laminaat ehk. kilekiht soovituslik (läikiv või matt).
Võimalik valida nn. lakkadega kaaned, mis on toekamad ja annavad lisa trükiruumi.

Õmmeldud liimköide valmistatakse eelnevalt kokkuõmmeldud raamatuploki ja kartongkaane liimiga ühendamise teel. Kaanele pannakse laminaat (läikiv või matt). Võimalik valida nn. lakkadega kaaned.

Kõvaköide valmistatakse eelnevalt kokkuõmmeldud ja töödeldud raamatuplokist, kus papp ühendatakse kaanekattega. Kõvakaanelise köite raamatuplokil on ees- ja tagaleht, mis ühendavad sisu kaanega. Raamatu ees- ja tagaleht võib olla valge või värviline, trükitud või trükita. Kaanekate kaetakse laminaadiga.
Raamatul võib olla ümbrispaber.

Milline on kogus?
Miinimumkoguseks on  100 tk kõvaköite ja õmmeldud liimköite raamatute puhul. Soovitame võrdluseks küsida hinda mitmele kogusele. Levinud kogusteks on 300 tk/ 500 tk/ 1000 tk.
Liimköite ja muu köitega raamatuid on võimalik tellida ka väiksemas koguses.